Zátoka Svíň, tam vodca Fidél ukázal svetu, že komunisti nie sú

Autor: Vladimír Špernoga | 17.4.2011 o 13:23 | (upravené 17.4.2011 o 13:46) Karma článku: 4,09 | Prečítané:  642x

žiadni Žabaři a aj ja si v tento dnešný nedeľný pohodový deň s ranným štamperlíkom a malou Cohibkou ako Fidél pripomínam a oslavujem 50. výročí vítězství Castrových jednotek v Zátoce sviní. V dnešný deň, pred 50timi rokmi sa kubánski emigranti s (ne)podporou amerických imperialistov rozhodli prevziať moc na Ostrove Slobody. Avšak história a krutá realita ukázali, že získať moc nie je tak ľahké. V Zátoke Svíň sa udialo niekoľko chýb, resp. fatálnych omylov a/alebo geniálnych nápadov, ktoré vyústili do stavu, že Fidel je tam kde je - pánom na Ostrove Slobody a kubánski emigranti sú tam kde sú - otrokmi konzumného kapitalizmu na Floride.

Ako teda hodnotím, Zátoku Svíň aj po tom, čo som si opäť večer pred oslavou výročia pozrel môj obľúbený večerníček a dal viac, ako len malý štamperlíček ?

http://vladimirspernoga.blog.pravda.sk/2011/04/06/kazda-svina-raz-zle-skonci/

V prvom rade, Zátoka Svíň je pre mňa mementom, že ak máte dobre organizované jednotky a presvedčenú a akčnú aspoň časť obyvateľstva, ste schopní odolávať aj diablom z pekla - v tomto prípade dekadentným americkým imperialistom.

V druhom rade, Zátoka Svíň je pre mňa mementom, najmä v súvislosti so slovami mnou obdivovaného Vladimíra a Fidelita, ktorí tiež tvrdia:

po A. KAŽDÁ SVIŇA RAZ ZLE SKONČI

po B. ŽIVOT SVINE UKONČÍ BUĎ VEĽKÝ ČLOVEK alebo EŠTE VäČŠIA SVIŇA

V treťom rade, Zátoka Svíň je pre mňa mementom, že triedny boj medzi triedami 7.A a 7.C v Košiciach, ktoré navštevujú môj synovec a neter neskončil a stále trvá.

Na záver končím posolstvom veľkého Fidéla Castra

a idem si po prebdenej noci opäť po obede ľahnúť. To som si len trošku odskočil z postele, bo som mal veľkú žízeň po včerajšej noci, zapol som si ako závislák net a uvedomil si, že organizovaní komunisti nie sú žiadni Žabaři.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.


Už ste čítali?