Zátoka Svíň, tam vodca Fidél ukázal svetu, že komunisti nie sú

Autor: Vladimír Špernoga | 17.4.2011 o 13:23 | (upravené 17.4.2011 o 13:46) Karma článku: 4,09 | Prečítané:  635x

žiadni Žabaři a aj ja si v tento dnešný nedeľný pohodový deň s ranným štamperlíkom a malou Cohibkou ako Fidél pripomínam a oslavujem 50. výročí vítězství Castrových jednotek v Zátoce sviní. V dnešný deň, pred 50timi rokmi sa kubánski emigranti s (ne)podporou amerických imperialistov rozhodli prevziať moc na Ostrove Slobody. Avšak história a krutá realita ukázali, že získať moc nie je tak ľahké. V Zátoke Svíň sa udialo niekoľko chýb, resp. fatálnych omylov a/alebo geniálnych nápadov, ktoré vyústili do stavu, že Fidel je tam kde je - pánom na Ostrove Slobody a kubánski emigranti sú tam kde sú - otrokmi konzumného kapitalizmu na Floride.

Ako teda hodnotím, Zátoku Svíň aj po tom, čo som si opäť večer pred oslavou výročia pozrel môj obľúbený večerníček a dal viac, ako len malý štamperlíček ?

http://vladimirspernoga.blog.pravda.sk/2011/04/06/kazda-svina-raz-zle-skonci/

V prvom rade, Zátoka Svíň je pre mňa mementom, že ak máte dobre organizované jednotky a presvedčenú a akčnú aspoň časť obyvateľstva, ste schopní odolávať aj diablom z pekla - v tomto prípade dekadentným americkým imperialistom.

V druhom rade, Zátoka Svíň je pre mňa mementom, najmä v súvislosti so slovami mnou obdivovaného Vladimíra a Fidelita, ktorí tiež tvrdia:

po A. KAŽDÁ SVIŇA RAZ ZLE SKONČI

po B. ŽIVOT SVINE UKONČÍ BUĎ VEĽKÝ ČLOVEK alebo EŠTE VäČŠIA SVIŇA

V treťom rade, Zátoka Svíň je pre mňa mementom, že triedny boj medzi triedami 7.A a 7.C v Košiciach, ktoré navštevujú môj synovec a neter neskončil a stále trvá.

Na záver končím posolstvom veľkého Fidéla Castra

a idem si po prebdenej noci opäť po obede ľahnúť. To som si len trošku odskočil z postele, bo som mal veľkú žízeň po včerajšej noci, zapol som si ako závislák net a uvedomil si, že organizovaní komunisti nie sú žiadni Žabaři.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako prvá žena pred takmer sedemsto rokmi prežila cisársky rez

Až do minulého roka bol najznámejším prvým cisárskym rezom, keď prežili žena aj dieťa, prípad z roku 1500. Tím českých vedcov však prišiel s novým objavom.

EKONOMIKA

Osem zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Ľudí čaká viac dokladovania a prísnejšie posudzovanie.

ŠPORT

Sagan pobavil otázkou na súpera aj odpoveďou, prečo bol na toalete

Špekulovalo sa o zdravotných problémoch.


Už ste čítali?