Služby štátu občanovi

Autor: Vladimír Špernoga | 1.3.2011 o 10:32 | (upravené 1.3.2011 o 11:21) Karma článku: 7,71 | Prečítané:  1472x

Z akého dôvodu nie je štát schopný zabezpečiť kvalitné služby svojim občanom keď za ne platí nemalé sumy súkromným spoločnostiam?

Ako väčšina z Vás iste vie, blíži sa čas radosti, čas daní. Aká to bola sláva keď pár rokov dozadu nám štát, naším daňovým poplatníkom s veľkou pompou oznámil, že je tu možnosť zjednodušiť si podanie daňového priznania nájdením, vytlačením či nedajbože aj vyplnením daňového priznania priamo na jeho web stránke.

Odpadol kopec byrokracie so zháňaním, či kupovaním si správnych tlačív. Pár mesiacov neskôr síce vyšlo najavo, že táto webstránke nie je schopná zvládnuť nápor väčšieho množstva priaznivcov platenia daní v rovnaký čas (o tomto sa pred rokom popísalo veru dosť)!

Človek si ale povie, že všetky projekty majú svoje muchy a čas to zlepší. Ale aký to omyl, priatelia.

Po minuloročných skúsenostiach sa niektorí z nás snáď poučili a nenechajú dane na poslednú chvíľu, aby v tom časovom strese ešte aj prišli o kopec nervov a rokov života pri snahe dostať sa na portál, ktorý je jednoducho preťažený.

Chybička

Takto vybabrať so systémom som sa snažil aj ja, daňové priznanie k dani z príjmu právnických osôb som si prevyplnil cca týždeň dozadu a následne využil jednu z funkcií, ktoré ponúka (uloženie do súboru).

Dnes ma však čakalo nemilé prekvapenie - pri pokuse tento súbor načítať mi vypísalo "Nesprávny vstupný XML súbor pre dané tlačivo". Človek je tvor omylný, a tak som si povedal, že asi som niečo neurobil správne.

A tak teda, som si uvedené tlačivo opätovne vyplnil, uložil a pokúsil som sa ho opätovne načítať. Výsledok rovnaký!

A tak teda moji milí, neurbte rovnakú chybu ako ja nesnažte sa uložiť si rozpracované dokumenty s tým, že sa k nim neskôr vrátite, tento čas je zbytočný.

Vyzývam týmto zodpovedné osoby, aby túto chybu nielen napravili, ale najmä zabezpečili poriadne pretestovanie software, ktorý občanovi ponúkajú.

Asi nemá zmysel spomínať, že pokiaľ by rovnaká chyba nastala v programe nejakého študenta, túto skúšku by s najväčšou pravdepodobnosťou na škole opakoval.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.


Už ste čítali?