Cez internet (ne)spoznáte skutočného priateľa

Autor: Vladimír Špernoga | 15.2.2011 o 14:45 | Karma článku: 7,94 | Prečítané:  1771x

Odkedy som sa stal jednou z osôb zodpovedných  za budovanie štruktúr platformy nezávislých občanov 7statočných v Košiciach na Juhu, stretol som sa s viacerým ľuďmi.  Niekoľkých som spoznal aj cez internet a blog sme. Poviem úprimne, som z toho stretávania sa a komunikácie cez internet trochu zmätený. Keďže mi kolega Gurtler povedal, že sa mám stretnúť s každým, kto sa ozve, hoc aj cez internet, tak to aj robím.     

Moje prekvapenia sú však udivujúce. Ľudia, ktorí v mailovej a internetovej komunikácii vyzerajú fasa, ba až perfektne, sú na osobnom stretnutí falošní, neúprimní a vidno, že to celé len cez net hrali. Píšu a blogujú nie tom, akí v skutočnosti sú, ale ako by chceli vyzerať a snažia sa manipulovať okolie cez net. Najmä sa snažia manipulovať cez internet tých, ktorí ich osobne nikdy nestretli, nespoznali atď..

Nechcem však zovšeobecňovať.

 

Na druhej strane, niektorí absolútni podivíni z netu sú väčšinou fasa srandisti, nezávisláci, častokrát kúúúloví ľudia.

 

Na základe aj týchto viacerých skúseností teda musím skonštatovať, že verím a hodnotím ľudí už iba na základe osobného stretnutia.

 

Internet je geniálny vynález, ale dokáže skryť, zakryť a zakamuflovať to, že na druhej strane komunikujete s absolútnym bláznom, zlým človekom, často krát falošným a zakomplexovaným magorom. To však zistíte až na osobnom stretnutí.

 

Nie nadarmo už Jaro Filip hovoril, čo všetko sa dá robiť cez okno.

 

Ja však dneska už naisto viem, že cez okno internetu (ne)spoznáte skutočného priateľa.

 

Skutočného priateľa totiž (ne)spoznáte, až dokiaľ sa s ním osobne (ne)stretnete a hlavne s ním niečo skutočné (ne)zažijete, resp. (ne)prežijete.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako prvá žena pred takmer sedemsto rokmi prežila cisársky rez

Až do minulého roka bol najznámejším prvým cisárskym rezom, keď prežili žena aj dieťa, prípad z roku 1500. Tím českých vedcov však prišiel s novým objavom.

EKONOMIKA

Osem zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Ľudí čaká viac dokladovania a prísnejšie posudzovanie.

ŠPORT

Sagan pobavil otázkou na súpera aj odpoveďou, prečo bol na toalete

Špekulovalo sa o zdravotných problémoch.


Už ste čítali?